Akademi Saç Terapi Merkezi

In MODA GÜZELLİK

Akademi  Saç  Terapi Kimdir?

Akademi Saç Terapi, 2009 yılında İngiltere’de Trikolojik Danışmanlık alanında eğitim alan Evrim Bayraktar ve Burcu Çayözü tarafından kurulmuştur. Saç ve saç derisi sorunları yaşayan kişilere birebir analiz ve danışmanlık hizmeti sunmakta,  kozmetik alt yapılı Trikolojik bakım programları ile saç sorunlarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Trikoloji Nedir?

Trikoloji,  Dünya’da “Saç bilimini” tanımlar.  Saç sorunlarının teşhisi, tanımlanması, tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi alanındaki tüm araştırma ve çalışmaları barındıran bir bilim alanıdır.  Bu alana pek çok uzmanlık alanından hekimler, araştırmacılar, farklı alanlardan bilim insanları, kuaförler, sağlık çalışanları katkı sağlamakta ve bu uzmanlık alanından faydalanmaktadır.

Saç Analizi Nedir?

En etkili ve hızlı sonuçlara kişiye özel analiz, yönlendirme ve kişiselleştirilmiş bakım programları ile ulaşılabilir.

Saç ve saç derisi sorunlarının sebeplerinin doğru tanımlanması,  problemin iyileştirilmesindeki en önemli adımdır.   Saç sorunlarının sebepleri her kişide farklı bir alt yapıdan kaynaklanır. Bunu tanımlayabilmek de bir uzmanlık ister. Birebir yapılan analizde kişinin genetik öyküsü, yaşam şekli, saça bakım alışkanlıkları, beslenme şekli, uyku düzeni ,  sağlık durumu, kullanmakta olduğu ilaçlar, kan değerleri ve hormon değerleri, saç derisi sağlığı, ne kadar zamanda saç kaybettiği, aktif saç dökülmesi olup olmadığı, halen üretim yapan saç kılıfları olup olmadığı gibi detaylar sorgulanır ve değerlendirilir.

Saç Analizi Aşağıdaki aşamalarla yapılır;

  • Soru cevap şeklinde kişinin ne kadar zamandır saç veya saç derisi sorunu yaşadığı, eğer şiddetli bir saç dökülmesi varsa; bu dökülmenin birden mi zaman içerisinde mi olduğu konularında detaylı bilgi alınır.
  • Saç ve saç derisi elle ve mikroskopla-100 kat büyütülerek- incelenir,
  • Bir yıkama testi ile saç sayımı alınıp örnek bir uygulama yapılır,
  • Saç kaybı şekli eğer bir sağlık problemi şüphesi uyandırıyorsa, kişiden öncelikle kan testi istenir ve saç kaybı şüphesine göre endokrinolog, jinekolog veya dahiliye uzmanına yönlendirilir.
  • Saç kaybına sebep olabilecek faktörler detaylı analizle ve testlerle tanımladıktan sonra kişiye özel bir yol haritası belirlenir,
  • Saç derisine uygulanan losyon programları belirlenir ve kan değerlerindeki eksikliklere göre takviye konusunda yönlendirme yapılır.

İLETİŞİM:

Adres: Harbiye Mahallesi, Hayret Apt. No:9 D:3, Mim Kemal Öke Cd., 34367 Şişli

Telefon: (0212) 248 53 51

Randevular: akademisacterapi.com

You may also read!

1532435099_Milli_Ok__u_Mete_Gazoz__3_

METE GAZOZ MU DÜNYA ŞAMPİYONU YOKSA AİLESİ Mİ?

Mete Gazoz.Gururumuz.Tanımayanlar bilmeyenler için 8 Haziran 1999 doğumlu 19 yaşında gencecik sporcumuz.Branşı okçuluk.Geçtiğimiz ay Berlin’de yapılan Dünya Kupası dördüncü

Read More...

YAZIN AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ İÇİN ADRESLER

Şehirde yaz…Bütün yaz boyunca sizde benim gibi çalışmaya devam ediyorsanız üzülmeyin.Ben sıcaklarda boş İstanbul’un keyfini çıkarmaktan daha çok hoşlanıyorum.Özellikle

Read More...

YAZ KAZALARINDA 6 KRİTİK İLK YARDIM ÖNERİSİ!

Açık havada bolca zaman geçirilen yaz ayları bir yandan da tehlikelere davetiye çıkarıyor. Özellikle okulların kapanmasıyla çocuklar dışarıda daha

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu