BURCU VE BERK İLE

In DAVET LANSMAN

Herkese merhabalar

Yine çok beğeneceğinizi umduğum yeni çıkan bir çocuk kitapları serisinin yola çıkış hikayesini sizlere anlatacağım. Defne Ongun Müminoğlu benim Blogger Anneler&Babalar topluluğunda tanıştığım ve sanki yıllardır arkadaşımmış gibi hissettiğim keyifli insanlardan biri 🙂 İlk soyadı size kimi çağrıştırıyor acaba? Evet bildiniz.  Benim yaşımdaki tüm annelerin gençliğinin kahramanı kitapların yazarı kıymetli İpek Ongun’un kızı Defne… Ama Defne meslek hayatına  öyle hemen yazarlık yaparak başlamamış.  Turizm ardından pazarlama halkla ilişkiler derken kızı doğduktan sonra Sıfır Kilometre Bızdıklar adlı  sitesini yazmaya başlamış. Çocuklar için düzenlediği okuma saatleri, katıldığı çocuk aktiviteleri ve derken genler baskın gelmiş ve  “Burcu ve Berk ile”  serisi Artemis Çocuk Yayınları’ndan çıkmış.

İyi ki yazmış. Zaten Artemis Yayınevi ‘ne girdiğimizde atmosferden bile anlamıştık güzel ve başarılı bir işin bizi beklediğini 🙂 Bu abla ve kardeşin birlikte yaşadıkları olaylar için kitaplarda uzman desteği alınarak ( Uzman Psikolojik Danışman Feriha Dildar, Çocuk Doktoru Dr. Perihan Özren ve Çocuk Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu)  doğru bilgilendirmelere yer verilmiş. Çizimlerini Sevgili Esra İlter Demirbilek üstlenmiş. Kitap 6 hikayeden oluşuyor. Rengarenk cıvıl cıvıl hem çocuklarımıza güvenle alıp okutacağımız, hem de doğum günlerinde ne alalım derdine son verecek bu hikayeleri sizlere bir anne olarak gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum 🙂 Kitaplar ve konularının kısa bilgilendirmelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAYIR DİYEBİLİRSİN – Zorbalık

Burcu kardeşi Berk’e yol gösteren, zorlandığı zaman yardımcı olan bir abla. Ama bu sefer Burcu’nun bir derdi var. Başı okulundaki bir arkadaşıyla, Ceren ile dertte. Bakalım bu sorunu nasıl çözecekler.

 YABANCILAR – Kaybolursan Ne Yaparsın?

Bu kitapta Berk markette annesini kaybediyor. Ve çok akıllıca davranıp, annesinin onu bulmasını sağlıyor. Çocuklar kaybolurlarsa ne yapmaları gerektiğini, yabancı birisi yanlarına gelirse nasıl davranmaları gerektiğini Burcu ve Berk’ten öğreniyorlar.

 VÜCUDUMUZ – Vücut Denilen O Harika Makine

Berk bir kaza geçiriyor. Yarasını tedavi eden anneleriyle birlikte, Burcu ve Berk vücudumuzu keşfediyorlar. En büyük kasımız hangisi? Böbrekler ne işe yarar? Damarlarımız ne kadar uzun?,…

 SAĞLIKLI BESLENİYORUM – Yararlı Şeyler Yiyorum, Eğleniyorum!

Bu kitapta Burcu kardeşine neden sağlıklı beslenmesi gerektiğini anlatıyor. İstediği miktarda şekeri yiyemeyen Berk, sağlıklı beslenme konusunda tereddütlü olsa da, Burcu’nun anlatımıyla konu çok eğlenceli bir hâl alıyor.

 HİSLERİMİZ – Bunları Hissetmek Normal mi?

Bu hikâyede Berk’in yaptığı bir hata sonucu ailedeki farklı duygulara şahit olacağız. Hepimizin hayatında pek çok farklı his var. Bu hisleri tanımak ve anlatabilmek çok önemli. Bakalım Berk, annesi, Burcu, veteriner Gültekin Amca ve Dost hangi durumda, neler hissediyor… 

 KENDİMİ KORUYORUM – Güvenlik

Bu kitapta Berk oyun oynarken büyük bir tehlike atlatıyor. Ablası Burcu’nun da aklına Berk’e etrafındaki diğer tehlikeleri hatırlatmak geliyor. Öğrensin ve kendini koruyabilsin diye. 

 

 

You may also read!

apple-iphone-x-

IPHONE X FURYASI BAŞLASIN

Amerika ve Türkiye arasındaki vize krizlerinin gündemde olduğu şu günlerde ben rotamı Miami Orlando tatili için çoktan Amerika’ya çevirmiştim.Ve

Read More...
yurtdışı eğitim fuarı

YURTDIŞI EĞİTİM FUARI

İyi Bir Eğitim, İyi Bir Kariyer, İyi Bir Yaşam, İyi Bir İş İçin #biokurmusun 28-29 Ekim Cumartesi ve Pazar

Read More...
1508322087_PALLADIUM_ATASEHIR_MASAL_KURESI_SENLIGI_1

Palladium Masal Küresi Şenliği Basliyor!

Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi, 28-29 Ekim tarihlerinde “Palladium Masal Küresi Şenliği” düzenliyor. Açılışın Masal Korosu ile yapılacağı ‘Keloğlan Masalları’

Read More...

One commentOn BURCU VE BERK İLE

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu