ÇOCUKLAR İLE YEMEK YAPMAK 3

In ÇOCUK

Nestle beslenebilirim yazı dizisine devam 🙂

 

Çocuk yemek kitapları yazarı Ingeborg Hannreich, arkadaşından birkaç ilginç fikir ödünç aldı ve bunları Çocuklukta Yeme ve İçme adlı kitabında kullandı:

Haftada bir kez evde bir tavşan ailesiymişsiniz gibi davranın. Öğünler çok güzel bir tadı olan ve elle bile yenilebilen salata yaprakları, havuçlar veya koçanda mısırlar içersin.

• Çocuklar brokoli ve karnabahar yapımına yardımcı olurken, onlara yeşil ve beyaz ağaçlar yaptıklarını söyleyin.

• Bazen çocukların sebzeleri rendelemenize veya püre, kremalı çorba, makarna sosu veya sebze tartı biçiminde hazırlamanıza yardım etmesi yardımcı olabilir. Spagetti ağıza tane tane çekilerek, eğlenceli bir şekle dönüştürülebilir.

• Çocuklar, kurabiye kalıplarını kullanarak biberleri ve salatalıkları şekilli olarak kesebilir.

• Yıldız şeklinde veya numaralardan oluşan kalıplar, bir çorba tabağının kenarına süslemeler ve resimler yapmak için kullanılabilir.

• Hafta sonlarında ailecek haftalık yemek planını yapın, aile bireylerine hafta boyunca yemek isteyecekleri yemekleri sorun. Çocuklar, kendileri tercih yaptıklarında yemekler ile daha iyi bir ilişki kurarlar. Ve eğer yapımına da yardımcı oldularsa kesinlikle onları tabakta bırakmayacaklardır!

You may also read!

Akademi Saç Terapi Merkezi

Akademi  Saç  Terapi Kimdir? Akademi Saç Terapi, 2009 yılında İngiltere’de Trikolojik Danışmanlık alanında eğitim alan Evrim Bayraktar ve Burcu

Read More...

İstanbul’da en güzel sanat etkinlikleri her zaman Kadıköy’de oluyor.Kıskanıyor muyum?Hayır.Çünkü emekli olduğumda tekrar oraya döneceğim. Şiirin Seyri 1-31 Aralık

Read More...
1532435099_Milli_Ok__u_Mete_Gazoz__3_

METE GAZOZ MU DÜNYA ŞAMPİYONU YOKSA AİLESİ Mİ?

Mete Gazoz.Gururumuz.Tanımayanlar bilmeyenler için 8 Haziran 1999 doğumlu 19 yaşında gencecik sporcumuz.Branşı okçuluk.Geçtiğimiz ay Berlin’de yapılan Dünya Kupası dördüncü

Read More...

One commentOn ÇOCUKLAR İLE YEMEK YAPMAK 3

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu