FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ TOPUK YAYLASI

In GEZİ
fenerbahçe topuk yaylası

Bu sömestre tatili çok uzun süreli tatil planı yapamadık ne yazık ki.Hem işlerimizin yoğunluğu hem bu yıl ve önümüzdeki yıl kızımın hazırlanması gereken geçiş sınavları için destek çalışma programları hazırladık.Pek tabii dinlenmeden bir nefes almadan olmaz.Sağolsun babamız İstanbul yakın yerler rotası üzerinden sürekli Trivago araştırmaları yapınca;bize Düzce Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Tesisleri‘ni bulmuş.İyi ki bulmuş.Üç gün zihnimizi boşaltacak,bedenimizi ruhumuzu dinlendirecek minik bir tatil yaptık.

fenerbahçe topuklu tesisileri3
Sizde çocukların tatili bitmeden İstanbul’a Ankara’ya Bursa’ya Eskişehir’e yakın bir yerlere kaçalım, biraz dinlenelim diyorsanız elinizi çabuk tutun.
Topuk Yaylası’ında bulunan bu tesis bir nevi mini Abant görüntüsünde.Hele kar varken manzara son derece etkileyici.Ortada küçük bir gölet,etrafı mis gibi bol ağaçların ortasında,sıcacık bir tesis yapmış Aziz Başkan.
Şimdi gelelim diğer detaylara.İstanbul’dan Bolu’ya giderken dağdan çıkarken meşhur İsmail’in Yeri’ni geçer geçmez sağdan yukarıya doğru çıkıyorsunuz.Anayoldan 10 km uzaklığı var tesislerin.Yol kar yağmadığı sürece gayet düzgün çıkış yapabileceğiniz bir yol.Tesis çok büyük değil.Ancak içinde türk hamamı,saunası,buhar odası ve kapalı bir havuzu bulunan güzel bir spa var.Çocuklar için minik bir oyun alanı ve büyükler için bir okey odası var.Lobi şahane gölet manzarasının yanında rahat koltukları ve şöminesi ile benim favorimdi.Tesiste kayak pisti yok.Yalnızca çocukların kızakla kayabilecekleri minik bir pist düzenlenmiş.

fenerbahçe topuklu tesisileri
Tesiste sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yarım pansiyon olarak konaklayabiliyorsunuz.Yemekler benim için yeterli çeşitte ve lezzetteydi.
Tesis bence yaz,kış,bahar demeden tercih edilebilecek kolay lokasyonu ile huzur içinde kafanızı dinleyebileceğiniz bir seçeneğiniz olabilir.Ama eğlence yok,gürültü yok derseniz size uymaz.Sonra sıkıldım demeyin.Kitabınızı alın,en sevdiğiniz müzikleri hazırlayın,çocuklarla gidiyorsanız bir kutu oyunu alın yanınıza.Bütün gün karlarda koşturun,sonra gelin bir fincan sahlepinizi için,göletin etrafında dolaşın,dönün gelin acıkınca bir sucuk-ekmek partisi yapın.Biraz mola sonrası akşam geç saatlere kadar spada keyif.Daha ne olsun.

You may also read!

Akademi Saç Terapi Merkezi

Akademi  Saç  Terapi Kimdir? Akademi Saç Terapi, 2009 yılında İngiltere’de Trikolojik Danışmanlık alanında eğitim alan Evrim Bayraktar ve Burcu

Read More...

İstanbul’da en güzel sanat etkinlikleri her zaman Kadıköy’de oluyor.Kıskanıyor muyum?Hayır.Çünkü emekli olduğumda tekrar oraya döneceğim. Şiirin Seyri 1-31 Aralık

Read More...
1532435099_Milli_Ok__u_Mete_Gazoz__3_

METE GAZOZ MU DÜNYA ŞAMPİYONU YOKSA AİLESİ Mİ?

Mete Gazoz.Gururumuz.Tanımayanlar bilmeyenler için 8 Haziran 1999 doğumlu 19 yaşında gencecik sporcumuz.Branşı okçuluk.Geçtiğimiz ay Berlin’de yapılan Dünya Kupası dördüncü

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu