FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ TOPUK YAYLASI

In GEZİ
fenerbahçe topuk yaylası

Bu sömestre tatili çok uzun süreli tatil planı yapamadık ne yazık ki.Hem işlerimizin yoğunluğu hem bu yıl ve önümüzdeki yıl kızımın hazırlanması gereken geçiş sınavları için destek çalışma programları hazırladık.Pek tabii dinlenmeden bir nefes almadan olmaz.Sağolsun babamız İstanbul yakın yerler rotası üzerinden sürekli Trivago araştırmaları yapınca;bize Düzce Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Tesisleri‘ni bulmuş.İyi ki bulmuş.Üç gün zihnimizi boşaltacak,bedenimizi ruhumuzu dinlendirecek minik bir tatil yaptık.

fenerbahçe topuklu tesisileri3
Sizde çocukların tatili bitmeden İstanbul’a Ankara’ya Bursa’ya Eskişehir’e yakın bir yerlere kaçalım, biraz dinlenelim diyorsanız elinizi çabuk tutun.
Topuk Yaylası’ında bulunan bu tesis bir nevi mini Abant görüntüsünde.Hele kar varken manzara son derece etkileyici.Ortada küçük bir gölet,etrafı mis gibi bol ağaçların ortasında,sıcacık bir tesis yapmış Aziz Başkan.
Şimdi gelelim diğer detaylara.İstanbul’dan Bolu’ya giderken dağdan çıkarken meşhur İsmail’in Yeri’ni geçer geçmez sağdan yukarıya doğru çıkıyorsunuz.Anayoldan 10 km uzaklığı var tesislerin.Yol kar yağmadığı sürece gayet düzgün çıkış yapabileceğiniz bir yol.Tesis çok büyük değil.Ancak içinde türk hamamı,saunası,buhar odası ve kapalı bir havuzu bulunan güzel bir spa var.Çocuklar için minik bir oyun alanı ve büyükler için bir okey odası var.Lobi şahane gölet manzarasının yanında rahat koltukları ve şöminesi ile benim favorimdi.Tesiste kayak pisti yok.Yalnızca çocukların kızakla kayabilecekleri minik bir pist düzenlenmiş.

fenerbahçe topuklu tesisileri
Tesiste sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yarım pansiyon olarak konaklayabiliyorsunuz.Yemekler benim için yeterli çeşitte ve lezzetteydi.
Tesis bence yaz,kış,bahar demeden tercih edilebilecek kolay lokasyonu ile huzur içinde kafanızı dinleyebileceğiniz bir seçeneğiniz olabilir.Ama eğlence yok,gürültü yok derseniz size uymaz.Sonra sıkıldım demeyin.Kitabınızı alın,en sevdiğiniz müzikleri hazırlayın,çocuklarla gidiyorsanız bir kutu oyunu alın yanınıza.Bütün gün karlarda koşturun,sonra gelin bir fincan sahlepinizi için,göletin etrafında dolaşın,dönün gelin acıkınca bir sucuk-ekmek partisi yapın.Biraz mola sonrası akşam geç saatlere kadar spada keyif.Daha ne olsun.

You may also read!

#KartalBebekİçinKalpNakli

Sosyal medyanın gücü adına diyorum.Ahu Kahraman Yıldırım çılgın,işine aşık bir eğitimci.Etiler’de Kids Music Class okulunun sahibi.5yaşında bir kızı var.Birde

Read More...

KİMSİN SEN BLOGGER?

Kimsin sen? Blogger Hangisi senin blogun? zottiri dünya  bloğu.ama yoğunluktan hiç bişey yazamıyorum belli hiç bir analitiğin yok,hiç bir

Read More...
Tolga Gözüm

DOĞADA KAYBOLMA VE DOĞA KAZALARI HAKKINDA AKUT EĞİTMENİ TOLGA GÖZÜM’DEN ÖNEMLİ BİLGİLER

Tolga Bey, öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Tabii.. İsmim Tolga Gözüm. 43 yaşındayım. 1999 yılından beri AKUT gönüllüsüyüm. 1994 yılından

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu