KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ

In DAVET LANSMAN
kansersiz yaşam derneği

Geçen hafta içinde Kansersiz Yaşam Derneği  bloggerlar ile buluştu ve  kendisi de bir kanser hastası olan Dernek Başkanı Dida Kaymaz’ın kanserle mücadele hikayesi ve dernek  çalışmaları hakkında bilgi edinildi.

Bu özel buluşmanın oldukça önemli bir nedeni vardı tabii ki…Kanser hastalarına destek olmak ve kanserin erken teşhisi ile tedavisinde toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan Kansersiz Yaşam Derneği, geliri kanser hastası çocukların tedavisine destek olmak üzere kullanılacak “Alışveriş Yaşatır” etkinliği bu yıl 31 Mart-1 Nisan 2015 tarihlerinde Raffles Oteli’nin balo salonunda yapılacak.Alışveriş şenliğinden elde edilecek stand kira gelirleri ve kişi başı 30 TL giriş ücretlerinin tümü, Türkiye’deki kanser hastası çocukların tedavi süreçlerinin ve hayat kalitelerinin artırılmasını sağlayan Kansersiz Yaşam Derneği’nin “GülümseSEN” projesine aktarılacaktır.

Sizlerde bu etkinliğe destek vermek isterseniz pazartesi veya salı gününüzün küçücük bir zaman dilimini  ayırın lütfen.Dilerseniz alışveriş yapın dilerseniz minik bir kahve molası verin.Ama şenliğe gelin.Lütfen sizde bu postu paylaşarak katkılarınızı esirgemeyin…Sağlıklı günler olsun herkese

Kansersiz Yaşam Derneği

 

Dida Kaymaz, Doktorların “6 ayın kaldı” dediğinden beri, tam 9 yıldır, kansere inat yaşıyor. Bir yandan da, Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı olarak kanserli hastalara umut aşılıyor. Şu an 37 yaşında olan Dida Kaymaz, 27 yaşından beri kanserle mücadele ediyor. Önce mide, ardından kolon ve akciğer kanserine yakalanan Dida Kaymaz’ın vücudundaki kanser hücreleri daha sonra karaciğer ve beynine sıçradı. Dida Kaymaz’a doktorların  6 ay ömür biçmesinin üzerinden tam 9 yıl geçti. Dida Kaymaz büyük oranda yendiği kanserle mücadelesine halen devam ediyor.

Kendisi gibi kanserli kişilere destek olmak, yaşadığı deneyimleri aktarmak üzere 2010 yılında Kansersiz Yaşam Derneği’ni kuran Dida Kaymaz profesyonel yaşama dönmek yerine tüm zamanını Kansersiz bir Türkiye yaratmak üzere toplumu bilinçlendirmeye, kanserli kişilere ve ailelere destek olmaya harcıyor. Kurulduğu günden beri çok önemli çalışmalara imza atan ve bir çok kanserli kişiye ve ailesine umut ışığı olan Dida Kaymaz, kanserle mücadele eden kişilere moral vermeye ve onlara yardım elini uzatarak bir umut olmaya çalışıyor.

Kansersiz Yaşam Derneği (KAYD)  Türkiye’nin dört bir yanından kanser hastalarına el uzatırken, hastalıkları süresince ihtiyaçları olan moral ve eğitim konularında çalışmalar yapıyor. KAYD aynı zamanda yürüttüğü diğer faaliyetlerle sağlıklı insanların hastalıktan korunmaları konusunda farkındalıklarını arttırmaya, kansere neden olan yaşam ve beslenme koşulları hakkında toplumu bilinçlendirmeye çalışarak, kansersiz bir dünyanın oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kansersiz Yaşam Derneği, moral desteğe ihtiyaç duyan insanların yanında olmak, kanserin önlenmesi adına halkı bilinçlendirmek üzere konferanslar, sohbetler düzenliyor. Özellikle de yürütmekte olduğu GülümseSEN projesi ile kanser hastası çocuklarımızın yüzünde bir gülümseme yaratmak için düzenli hastane ziyaretleri gerçekleştiriyor. Çocuklara yönelik sosyal etkinlikler düzenliyor. Kanser hastalarına eğitim ve psikolojik destek vererek yaşam kalitelerini arttırmaya çalışıyor. Kanserle mücadelede multi disipliner yaklaşımın önemini vurgulamak üzere ulusal ve uluslararası konferanslara imza atmaya hazırlanıyor. Sağlık kurumlarının ihtiyaçlarını karşılıyor ve özellikle kamu hastanelerinde bulunan çocuk onkoloji servislerinin koşullarının iyileştirilmesine ve yenilemesine elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor.

KAYD+Blogger+Toplanti+Resim1

 

You may also read!

yarıyıl tatili etkinlikler

2017-2018 YARIYIL TATİLİ ETKİNLİKLERİ

Boş sıralar sizi beklesin 🙂 2017-2018 Yarıyıl tatili başlamasına kısa bir zaman var.Bende tatil planları netleşmemiş olanlar için minik

Read More...
çocuklar için güvenli internet

ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI

NE DEMEK ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ İNTERNET? İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçası artık.Bunda hepimiz hem fikiriz.Yetişkinler olarak ellerimizde taşıdığımız akıllı

Read More...
türk eğitim derneği

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ BURSLULUK SINAV DUYURUSU

Maddi imkansızlıklar çocukların eğitimine engel olmasın Türk Eğitim Derneği’nin, başarılı fakat maddi olanakları yetersiz çocuklara verdiği Tam Eğitim Bursu’ndan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu