KARAOKLAR EKOLOJİK HAYAT ÇİFTLİĞİ

In +DUY
karaoklar çiftliği

Kısa bir süre önce hikayelerini sevgili dostum sağliklimutfak.com kurucusu Hilal vesilesi ile öğrenmiş oldum.Dijital medya ve sosyal medya işlerimde altı yılı geride bırakmak üzereyim.Bu süreçte beni en çok etkileyen,tanışmaktan en mutlu olduğum insanlar, işlerini aşkla bağlılıkla yapan kişi ve kurumlar oldu.İşte Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği’de o markalardan biri.Aslında geçtiğimiz hafta sonu İzmir ziyaretim sırasında vakit bulursam belki Manisa’ya çiftliğe sürpriz yapar uğrarım diye bekledim ve yazımı yayınlamak istemedim.

Aslında her şey 90’lı yıllarda köylere adım atan takım elbiseli, eğitimli satışçıların “bakın bu sizin yetiştirdiğiniz meyve, bu da bizim ilaçlarımızı kullanırsanız elde edeceğiniz meyve” diyerek, devasa hormonlu ürünlerini çiftçilere göstermeleriyle başladı. Bir süre sonra yabancı firmalara bağımlı hale gelen köylü kimyasalsız ve genetiği bozulmuş tohumlar olmadan üretemez duruma düştü. Kanser vakaları inanılmaz arttı. Biz önce, çocuklarımız ekolojik ve temiz gıda yesinler diye KARAOKLAR Çiftliğini kurduk; sonra çevremiz gerçek yumurta, meyve, salçanın lezzetini görüp talep edince çiftliği adım adım büyüttük.

Eğer bir gıdanın üzerinde KARAOKLAR Çiftliği markasını görürseniz, kocaman ve gönülden inanarak sadece çeşmede yıkayın ve çocuğunuza yedirin. O gıdaya kimyasal, şu bu değmediğine söz veririz. Çünkü Logo’da babalarımızın isimleri var.

Ahmet Şerif İZGÖREN

Misyonu bu olan bir organik çiftliği zaten nasıl olabilir ki?İçten,samimi,dürüst ifadeler ile yaptıkları çok zor işin özetini geçmişler.Dedim ya çiftliği ziyaret edemedim.Ancak yaptıkları bir çok aktiviteyi www.karaoklar.com web sayfalarından takip edebilirsiniz.Kim bilir belki bende bir gün çiftlikte Manisa’lı minnoşlar ile buluşup onlara Güvenli İnternet Kullanımı hakkında eğitim veririm?

Dönelim çiftliğe.Çiftlikte neler oluyor?Çiftlik ile bu yıl geç tanıştım.Ahh ben asıl mayıs gibi bulacaktım bu çiftliği siz o zaman görün bakalım.Çiftliğin ana ürünü bademmiş.Ben sizinle tanışsaydım o bademler çağlayken hepsini ben satın alıp yiyeceğim için kışa hiç ürününüz kalmazdı.Neyse bu yıl böyle kısmet oldu.Bademler enfes.Elinizle kırabileceğiniz yumuşaklıkta.İsmi Diş Bademi.Çok sert kabuklular Taş Bademi olarak geçiyor.Ben Bozcaada’da taş bademi yerdim çoğunlukla.Çiftlikte yetişen tüm meyve ağaçlarının ürünleri hem yaş hem kurutulmuş olarak satılıyor.
Türkiye’nin en iyi organik tarım çiftliği seçilen Karaoklar markasını takip etmek veya ürün sipariş vermek isterseniz aşağıda tüm iletişim bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağım.

Adres: Hacıhasan Mahallesi. Tahtacıpınar Sokak. No: 15 45900 Demirci MANİSA

Telefon: 0544 261 49 54

Web Sitesi:www.karaoklar.com

You may also read!

Kahraman Anneler ve Çocukları İBS Festivalde Buluşacak

‘Kahraman Annem’ teması ile bu yıl altıncısı düzenlenecek olan aile festivali İBS için geri sayım başladı. 15-17 Aralık’ta düzenlenecek

Read More...
yurtdışı eğitim fuarı

YURTDIŞI EĞİTİM FUARI

İyi Bir Eğitim, İyi Bir Kariyer, İyi Bir Yaşam, İyi Bir İş İçin #biokurmusun 28-29 Ekim Cumartesi ve Pazar

Read More...
1508322087_PALLADIUM_ATASEHIR_MASAL_KURESI_SENLIGI_1

Palladium Masal Küresi Şenliği Basliyor!

Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi, 28-29 Ekim tarihlerinde “Palladium Masal Küresi Şenliği” düzenliyor. Açılışın Masal Korosu ile yapılacağı ‘Keloğlan Masalları’

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu