KARAOKLAR EKOLOJİK HAYAT ÇİFTLİĞİ

In +DUY
karaoklar çiftliği

Kısa bir süre önce hikayelerini sevgili dostum sağliklimutfak.com kurucusu Hilal vesilesi ile öğrenmiş oldum.Dijital medya ve sosyal medya işlerimde altı yılı geride bırakmak üzereyim.Bu süreçte beni en çok etkileyen,tanışmaktan en mutlu olduğum insanlar, işlerini aşkla bağlılıkla yapan kişi ve kurumlar oldu.İşte Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği’de o markalardan biri.Aslında geçtiğimiz hafta sonu İzmir ziyaretim sırasında vakit bulursam belki Manisa’ya çiftliğe sürpriz yapar uğrarım diye bekledim ve yazımı yayınlamak istemedim.

Aslında her şey 90’lı yıllarda köylere adım atan takım elbiseli, eğitimli satışçıların “bakın bu sizin yetiştirdiğiniz meyve, bu da bizim ilaçlarımızı kullanırsanız elde edeceğiniz meyve” diyerek, devasa hormonlu ürünlerini çiftçilere göstermeleriyle başladı. Bir süre sonra yabancı firmalara bağımlı hale gelen köylü kimyasalsız ve genetiği bozulmuş tohumlar olmadan üretemez duruma düştü. Kanser vakaları inanılmaz arttı. Biz önce, çocuklarımız ekolojik ve temiz gıda yesinler diye KARAOKLAR Çiftliğini kurduk; sonra çevremiz gerçek yumurta, meyve, salçanın lezzetini görüp talep edince çiftliği adım adım büyüttük.

Eğer bir gıdanın üzerinde KARAOKLAR Çiftliği markasını görürseniz, kocaman ve gönülden inanarak sadece çeşmede yıkayın ve çocuğunuza yedirin. O gıdaya kimyasal, şu bu değmediğine söz veririz. Çünkü Logo’da babalarımızın isimleri var.

Ahmet Şerif İZGÖREN

Misyonu bu olan bir organik çiftliği zaten nasıl olabilir ki?İçten,samimi,dürüst ifadeler ile yaptıkları çok zor işin özetini geçmişler.Dedim ya çiftliği ziyaret edemedim.Ancak yaptıkları bir çok aktiviteyi www.karaoklar.com web sayfalarından takip edebilirsiniz.Kim bilir belki bende bir gün çiftlikte Manisa’lı minnoşlar ile buluşup onlara Güvenli İnternet Kullanımı hakkında eğitim veririm?

Dönelim çiftliğe.Çiftlikte neler oluyor?Çiftlik ile bu yıl geç tanıştım.Ahh ben asıl mayıs gibi bulacaktım bu çiftliği siz o zaman görün bakalım.Çiftliğin ana ürünü bademmiş.Ben sizinle tanışsaydım o bademler çağlayken hepsini ben satın alıp yiyeceğim için kışa hiç ürününüz kalmazdı.Neyse bu yıl böyle kısmet oldu.Bademler enfes.Elinizle kırabileceğiniz yumuşaklıkta.İsmi Diş Bademi.Çok sert kabuklular Taş Bademi olarak geçiyor.Ben Bozcaada’da taş bademi yerdim çoğunlukla.Çiftlikte yetişen tüm meyve ağaçlarının ürünleri hem yaş hem kurutulmuş olarak satılıyor.
Türkiye’nin en iyi organik tarım çiftliği seçilen Karaoklar markasını takip etmek veya ürün sipariş vermek isterseniz aşağıda tüm iletişim bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağım.

Adres: Hacıhasan Mahallesi. Tahtacıpınar Sokak. No: 15 45900 Demirci MANİSA

Telefon: 0544 261 49 54

Web Sitesi:www.karaoklar.com

You may also read!

Akademi Saç Terapi Merkezi

Akademi  Saç  Terapi Kimdir? Akademi Saç Terapi, 2009 yılında İngiltere’de Trikolojik Danışmanlık alanında eğitim alan Evrim Bayraktar ve Burcu

Read More...

İstanbul’da en güzel sanat etkinlikleri her zaman Kadıköy’de oluyor.Kıskanıyor muyum?Hayır.Çünkü emekli olduğumda tekrar oraya döneceğim. Şiirin Seyri 1-31 Aralık

Read More...
1532435099_Milli_Ok__u_Mete_Gazoz__3_

METE GAZOZ MU DÜNYA ŞAMPİYONU YOKSA AİLESİ Mİ?

Mete Gazoz.Gururumuz.Tanımayanlar bilmeyenler için 8 Haziran 1999 doğumlu 19 yaşında gencecik sporcumuz.Branşı okçuluk.Geçtiğimiz ay Berlin’de yapılan Dünya Kupası dördüncü

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu