YASSI KADAYIF

In MUTFAK
yassı kadayıf tarifi

Herkese merhabalar

Dün havanın güzelliğini fırsat bilip doğruca pazara gittim. Malum bahar geldi eli kulağında:) Bizi bugün kandırmış olsa da…Ehhh mevsimin güzel (bir kış boyunca beklediğimiz) yeşil  meyvalarıda tezgahlarda yerini almıştır dedim kendi kendime. Kime niyet kime kısmet derler. Ben çağla erik ararken bir baktım kendimi yufkacının önünde yassı kadayıf alırken buldum. Siz yassı kadayıf  bilir misiniz? Hiç yaptınız mı? Ben küçükken babaannem biz ona misafirliğe gittiğimizde hazırlardı…Nurlar içinde yatsınlar.

Pazardan hazır aldığınız yassı kadayıfları az sütle çırptığınız yumurtaya bulayarak sıvı yağda kızartıyorsunuz. Geniş bir tencerede hazırladığınız kısık ateşte kaynayan şerbetin içine kızarttığınız yassı kadayıfları atıp yumuşayıncaya kadar şerbette tutuyorsunuz. Sonra soğudukan sonra üzerine ceviz serpip afiyetle yiyiyorsunuz. Tamam kabul ediyorum belki biraz fazla kalorili…Ama tatlı da hayatın bir parçası.

yassı kadayıf tarifi

You may also read!

AYNUR SAYIM

ÇOCUK KANSERLERİNDE AİLENİN TUTUMU NASIL OLMALIDIR?

15 Şubat, Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü olarak anılıyor. Dünyada her yıl 200 bine yakın çocuk, Türkiye’de her yıl

Read More...
SANTA MONICA, CA - FEBRUARY 06: Victoria's Secret Angels Romee Strijd (L) and Josephine Skriver Make This Valentine's Day, Me Day on February 6, 2018 in Santa Monica, California. (Photo by Phillip Faraone/Getty Images for Victoria's Secret)

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

S: Bu sene *Galantine’in kim? Ona ne hediye alacaksın? * Sevgililer gününü kutlayacağın en yakın kız arkadaş Romee: Galantine’im, Hollanda’da

Read More...

GÜVENLİ İNTERNET GÜNÜ 6 ŞUBAT 2018

Bugün günlerden “Güvenli İnternet Günü” Güvenli İnternet Günü: Bu yıl 6 Şubat’ta kutlanıyor Çocuk ve gençlerin interneti belirli bir

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu