YASSI KADAYIF

In MUTFAK
yassı kadayıf tarifi

Herkese merhabalar

Dün havanın güzelliğini fırsat bilip doğruca pazara gittim. Malum bahar geldi eli kulağında:) Bizi bugün kandırmış olsa da…Ehhh mevsimin güzel (bir kış boyunca beklediğimiz) yeşil  meyvalarıda tezgahlarda yerini almıştır dedim kendi kendime. Kime niyet kime kısmet derler. Ben çağla erik ararken bir baktım kendimi yufkacının önünde yassı kadayıf alırken buldum. Siz yassı kadayıf  bilir misiniz? Hiç yaptınız mı? Ben küçükken babaannem biz ona misafirliğe gittiğimizde hazırlardı…Nurlar içinde yatsınlar.

Pazardan hazır aldığınız yassı kadayıfları az sütle çırptığınız yumurtaya bulayarak sıvı yağda kızartıyorsunuz. Geniş bir tencerede hazırladığınız kısık ateşte kaynayan şerbetin içine kızarttığınız yassı kadayıfları atıp yumuşayıncaya kadar şerbette tutuyorsunuz. Sonra soğudukan sonra üzerine ceviz serpip afiyetle yiyiyorsunuz. Tamam kabul ediyorum belki biraz fazla kalorili…Ama tatlı da hayatın bir parçası.

yassı kadayıf tarifi

You may also read!

DARÜŞŞAFAKA SINAVINA BAŞVURULARDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Maddi durumu yetersiz 120 öğrenciye 8 yıl ücretsiz eğitim fırsatı Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı

Read More...

TEF TEKNOLOJİ VE EĞİTİM FUARI

Eğitim Teknolojileri Derneğinin düzenlediği TEF İstanbul (Teknoloji ve Eğitim Fuarı) bu yıl da kapılarını 19- 20 Mayıs 2018 tarihleri

Read More...
migros iyi yaşam

İYİ YAŞAMIN SIRLARI BİRBİRİNDEN ÜNLÜ KONUKLARLA ‘MiGROS YAŞAM FESTİVALİ’NDE AÇIĞA ÇIKIYOR

Migros, Nisan ayında mağazaları ve Migros Mobil uygulaması üzerinden eş zamanlı başlattığı “Migros Sağlıklı Yaşam Yolculuğu” projesinin devamı olarak dev bir festivale imza atıyor.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu